WikiFGConectare
update Recent forumul a suferit modificări. Poți ajuta la dezvoltarea sa accesând acest link.

Distribuiţi

descriptionMicrosoft schimbă design-ul iconițelor Office. Migrăm în cloud ? EmptyMicrosoft schimbă design-ul iconițelor Office. Migrăm în cloud ?

more_horiz
Ultimul update făcut de Microsoft, la programul de Office, a fost în 2013. Pe 29 noiembrie, echipa de design, a anunțat că vor urma modificări de design, ce vor reflecta simplitatea, putearea de calcul și experiența / flow-ul Office 365.

Jon Friedman, Head of Microsoft Office design a scris:
“Today’s workforce includes five generations using Office on multiple platforms and devices and in environments spanning work, home, and on the go,” Jon Friedman, head of Microsoft Office design, explained. “We wanted a visual language that emotionally resonates across generations, works across platforms and devices, and echoes the kinetic nature of productivity today.”

Microsoft schimbă design-ul iconițelor Office. Migrăm în cloud ? 1*NkOnTNlO2pp_OI3_Zy7dnQ

Se pare că noul concept de design, Fluent Design, pe care Microsoft dorește să îl adopte tot sistemul Windows 10, este foarte aproape să devină realiate. Deja putem vedea secțiuni ale sistemului de operare, ce folosesc acest design.

Prezentarea video a noilor iconițe:

descriptionMicrosoft schimbă design-ul iconițelor Office. Migrăm în cloud ? EmptyRe: Microsoft schimbă design-ul iconițelor Office. Migrăm în cloud ?

more_horiz
Când am cerut suport pe website, mi s-a oferit să cumpăr support premium, care include office și toate lucrurile astea... eu nu sunt interesat așa mult, îmi place să cer suport pe site-u lor și atât...

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum